• vertigo@pole-fitness.cz
  • +420 720 237 742

Nejčastější dotazy

Nikdy jsem se žádnému sportu extra nevěnovala a bojím se, že je pole dance pro mě moc náročný.

Začátečnický kurz je koncipován tak, abyste se především odreagovaly, naučily se základy a rozhodly se, zda je tento styl sportu/tance pro Vás vhodný. Level 1 zvládne úplně každý!!

Jaký je rozdíl v kurzech POLE DANCE a POLE FITNESS?

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že v rámci lekce pole dance se po warm up a nácviku triků a otoček trénuje krátká choreografie a na lekcích pole fitness se posiluje např. formou kruhového tréninku. Začátečnický kurz (tzn. Pole Dance/Fitness Level 1) je v prvcích a výuce (až na závěr lekce - choreo/posilování) dost podobný; rozdíly v tanečním projevu a trikách bývají zřejmé hlavně od levelu 2 (jelikož základ je pro všechny stejný).

Chtěla bych se přihlásit na Pole Fitness L1, ale kurzy jsou již obsazeny. Zvládnu Pole Dance, když neumím vůbec tančit?

Určitě ano! Není tanec jako tanec a tyč bude Vaším spolehlivým tanečním partnerem! Nejde o žádné velké výrazové pohyby, ba naopak! Zjistíte, že tanec u tyče je mnohem jednodušší než bez ní! ;-)

Jsem držitelkou karty Multisport Benefit. Jak ji u Vás mohu uplatnit?

Majitelé karty Mulistport Benefit mají slevu 10 % z ceny všech kurzů. Na "Open Classy" slevu Multisport již nelze uplatnit.

Mohu na Vertigo kurzy využít program Benefity+?

Ano, Benefity+ přijímáme. V případě platby kartou Benefity+ Vás budeme kontaktovat, v případě platby přes benefitní portál, budou Vaše body autorizovány dva dny před začátkem kurzu.

Mohou Vaše kurzy navštěvovat i muži?

Ano, muži se určitě neztratí v následujících kurzech: Břišní pekáč, Fitness Workout, Power Pole a vyšší pokročilost Pole Fitness (tady je dobrá konzultace o zařazení do vhodné úrovně.

Je pole dance vhodný i pro ženy, které nejsou úplně štíhlé?

Samozřejmě! Pro lepší představu si pusťte následující video. Klientkám, které se pro naše kurzy rozhodnou zejména proto, aby shodily přebytečná kila, doporučujeme kombinovat základní kurz s dalšími posilovacími lekcemi. Neváhejte se poradit s našimi proškolenými instruktory!

Ráda bych se přihlásila, ale obávám se, že POLE DANCE je spíše pro mladé dívky.

To opravdu není! Cvičit se dá v každém věku a pokud můžete chodit do fitka v padesáti, není důvod se bát přijít vyzkoušet pole fitness! Cvičení je zábavné a probíhá v malé skupince (max. 10 osob), takže si určitě najdete i nové přátele, se kterými budete moct sdílet své nové poznatky a dovednosti. Krásným důkazem je článek, který napsala reportérka Simona Votyová, která s námi absolvovala kurz POLE DANCE L1.

Mohu si zameškané lekce nahradit?

V rámci kurzu máte možnost 2 náhrad. V případě, že se na lekci nebudete moci dostavit a budete to vědět již s předstihem, pošlete prosím info na recepce@pole-fitness.cz a domluvte si možnost náhrady v jiném kurzu. Ochotně Vám poradíme, jaké jsou možnosti v jiných kurzech stejné úrovně nebo doporučíme nějakou open class.

Zmeškané a nenahrazené lekce do konce daného semestru nenávratně propadají. V případě nenadálého zdravotního problému doloženého lékařskou zprávou, umožníme nevychozené lekce převést do dalšího období, nebo je darovat/prodat někomu jinému.

Nově vypisované víkendové lekce nepatří k žádnému kurzu a nelze jimi zameškané lekce nahrazovat.

 

Některé triky a spiny mi přijdou nebezpečné.

Ano, některé určitě jsou. To se ale netýká začátečnických kurzů. Tam Vám hrozí maximálně modřiny a spálení kůže - většinou důsledek špatné techniky provedení prvku. Postupem času se jejich výskyt sníží. Cvičení na tyči je na vlastní nebezpečí - před zahájením výuky budete podepisovat formulář, že jste si toho vědomi.

 

Jaké je vhodné oblečení na pole dance/fitness?

V začátečnických kurzech budeme namáhat především ramena a horní partii těla. Určitě doporučujeme nosit 2 vrstvy oblečení včetně balerínek/cviček/různých tanečních piškot/botasek. Pro úvodní warm-up a závěrečný strečink je nutné, abyste měly svaly zahřáté (Vaše tepová frekvence a svalová činnost se sníží, a s ní i Vaše teplota). Předejdete tak zbytečně nataženým a bolavým svalům. Z hygienických důvodu si noste i ručníky, které si dáte pod sebe na podložku.

 

Jak fungují lekce OPEN CLASS?

K vybraným kurzům, u kterých zpravidla nehraje velkou roli navazující obtížnost (předpokládající zvládnutí cviků/triků, které se už později znovu nevysvětlují), otvíráme lekce OPEN CLASS. Můžete je navštěvovat nárazově a platit v hotovosti před začátkem lekce. Na každou open class je třeba se přihlásit přes internet. Doporučujeme pořídit si zvýhodněnou Open Class permanentku na 6 vstupů. Můžete si ji zakoupit přímo na recepci.

 

Jak mám postupovat v případě, že chci do kurzu naskočit např. v jeho necelé polovině?

Tuto situaci budeme řešit individuálně. Zde bude především záležet na Vašich předešlých zkušenostech/dovednostech apod. Finančně to pro Vás bude znamenat zaplatit si adekvátní počet lekcí zbývajících do konce kurzu (tzn. cena bude nižší než je případná open class). Veškeré dotazy tohoto typu prosím směřujte na recepce@pole-fitness.cz.

 

Jak se mohu přihlásit na kurz, když mám krátký a dlouhý pracovní týden

V takovém případě se zaregistrujete na jeden kurz a zároveň s ním budete navštěvovat střídavě ještě jeden dle vašeho pracovního rozvrhu (lichý týden kurz A, sudý týden kurz B). Vždy je potřeba zohlednit jednak kapacitu a jednak danou úroveň obou kurzů (tzn.nekombinovat např. Pole dance L1 a L3). Jedna z možností je například registrace na kurz Pole Dance / Pole Fitness a současně na jeden z kurzů zaměřených na kondici a výdrž jako jsou Břišní pekáč / Workout / Stretching.