• vertigo@pole-fitness.cz
  • +420 606 681 093
  • EN

Nejčastější dotazy

Zvládnu kurz pro začátečníky, když nejsem žádná sportovkyně?

Začátečnický kurz je koncipován tak, že ho zvládne úplně každý.

Dbáme na správné osvojení si základních technik úchopů, chůze kolem tyče a základních triků. Všechny naše lektorky jsou certifikované a pomohou vám se na konci kurzu rozhodnout, zda je pro vás pole dance vhodný, zda pokračovat do dalšího levelu, nebo si kurz zopakovat. Je důležité, abyste si vybudovali pevné základy, na kterých se vám pak bude dobře stavět v pokročilejších úrovních, a není tedy třeba nikam spěchat.

 

Je pole dance vhodný i pro ženy, které nejsou štíhlé?

Samozřejmě! Pro lepší představu si pusťte následující video.

Klientkám, které se pro naše kurzy rozhodnou zejména proto, aby shodily přebytečná kila, doporučujeme kombinovat základní kurz s dalšími posilovacími lekcemi. Neváhejte se poradit s našimi proškolenými instruktory.

Mohou Vaše kurzy navštěvovat i muži?

Ano, muži jsou u nás určitě vítáni a nemusí se bát, že je čekají tanečky. Před přihlášením do kurzu nás prosím kontaktujte a domluvíme vám nejprve individuální lekci, kde lektorka rozhodne, do jakého levelu vás zařadí. Pole dancové kurzy určitě navštěvovat nebudete a rovnou se přidáte do pole fitness kurzů. 

Muži se u nás mají určitě dobře, jsou skvělým zpestřením jinak ryže ženských skupin a vznikají pěkné projekty.

 

Jaké slevy u vás mohu uplatnit?

Přehled slev najdete v přihlášce do jakéhokoliv kurzu. Stačí kliknout do Rozvrhu, náhodně vybrat nějaký kurz, kde není napsané "OBSAZENO" a podívat se na přihlášku. Výčet možných slev je tam uveden a cena se podle jejich zaškrtnutí přepočítává.

Mohu na Vertigo kurzy využít program Benefity+?

Ano, Benefity+ přijímáme. V případě platby kartou Benefity+ Vás budeme kontaktovat, v případě platby přes benefitní portál, budou Vaše body autorizovány dva dny před začátkem kurzu.

V případě dotazů/zprocesování Benefitů+ se obracejte na naši recepci.

Jaký je rozdíl v kurzech POLE DANCE a POLE FITNESS?

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že v rámci lekce pole dance není trénink tak silově náročný jako pole fitness a proto tento termín zavádíe u kurzů pole dance 1-2.

U vyšších levelů nastupuje potřeba více posilovat, trénovat stojky u tyče, už se neučíme tolik spinů (rotace kolem tyče, kdy nohy nemají kontakt se zemí) a přecházíme na inverty (triky na tyči, kdy hlava je pod úrovní pánve) a jejich kombinace. Proto používáme označení pole fitness

Není pole dance vhodný je spíše pro mladé dívky?

To opravdu není! Cvičit se dá v každém věku a pokud můžete chodit do fitka v padesáti, není důvod se bát přijít vyzkoušet pole fitness! ;-)

Mezi našimi klientkami je spousta maminek (i několikanásobných), kterým 20 let už rozhodně není. ;)

Průměrný věk pole dancerek v ČR je cca 28 let a nejstarší pole dancerce je 66 let (výsledky Sčítání pole dancerů v r. 2021)

Mohu si zameškané lekce nahradit?

Ano, v rámci kurzu máte možnost 2 náhrad vaší absence.

Lekce lze nahrazovat v jiných kurzech, kde je volná kapacita tyčí - ta se zjišťuje v interní FB skupině, kam vás po první lekci každého kurzu pozveme. V případě, že nemáte FB, nevadí, budeme s vámi případné náhrady řešit individuálně. 

Zmeškané a nenahrazené lekce do konce daného semestru nenávratně propadají. V případě nenadálého zdravotního problému doloženého lékařskou zprávou, umožníme nevychozené lekce převést do dalšího období, nebo je darovat/prodat někomu jinému.

Vypisované extra víkendové lekce/workshopy se k žádnému nevážou a nelze jimi zameškané lekce nahrazovat.

 

Jak mám postupovat v případě, že chci do kurzu naskočit např. v jeho necelé polovině?

Tuto situaci budeme řešit individuálně, jelikož záleží kolik lekcí zameškáte. Bude především záležet na Vašich předešlých zkušenostech/dovednostech apod. Finančně to pro Vás bude znamenat zaplatit si adekvátní počet lekcí zbývajících do konce kurzu (tzn. cena bude nižší než je případná open class).

Veškeré dotazy tohoto typu prosím směřujte na recepce@pole-fitness.cz.

 

Jaké je vhodné oblečení na pole dance?

V začátečnických kurzech budeme namáhat především ramena a horní partii těla. Doporučujeme nosit 2 vrstvy oblečení včetně balerínek/cviček/různých tanečních piškot/botasek.

Na první lekci stačí dorazit jako na jakékoliv běžné cvičení nebo do fitness. Další instrukce obdržíte od lektorky.

 

Jak fungují lekce OPEN CLASS?

K vybraným kurzům, u kterých zpravidla nehraje velkou roli navazující obtížnost (předpokládající zvládnutí cviků/triků, které se už později znovu nevysvětlují), otvíráme lekce OPEN CLASS.

Můžete je navštěvovat nárazově a platit v hotovosti před začátkem lekce. Na každou open class je třeba se přihlásit přes internet. Doporučujeme pořídit si zvýhodněnou Open Class permanentku na 6 vstupů. Můžete si ji zakoupit přímo na recepci.

 

Jak se mohu přihlásit na kurz, když mám krátký a dlouhý pracovní týden

V takovém případě vás po domluvě zaregistrujeme na 2 kurzy současně. 

Jde o trochu komplikovanější akci, protože je potřeba zohlednit jednak kapacitu a jednak danou úroveň obou kurzů (tzn.nekombinovat např. level L1 a L3).

Před přihlášením do kurzů prosím kontaktujte naši kolegyni na e-mailu recepce@pole-fitness.cz, která s vámi najde nejlepší možné řešení.